MUTLUKENT TELEFON TAMİRİ 0312 236 65 55 MUTLUKENT TELEFON TAMİRİ 0312 236 65 55

Akıllı android işletim sistemine sahip telefonlar tıpkı bilgisayarlar gibidir uzun zaman kullanıldıktan sonra yavaşlama ,kasma gibi problemler ortaya çıkarmaktadır.Android telefonlarda yavaşlamasorunun çözümü çokta zor degil. Bu sorunun çözümünü kısa bir şekilde sizlere aktarayım

Gereksiz uygulamaları kaldırma

Şimdi diyeceksiniz bunu bizde biliyoruz, ama iş öyle degil hakketten telefon zamanla oyun , uygulama indire indire okadar çok doluyorki siz farkına bile varmıyorsunuz. Peki uygulamanın gereksiz oldugunu nasıl anlarım derseniz ayarlar’dan uygulama listesine bakınız en az 3 ila 6 ay kadar sürede kullanmadıgınız programlar göreceksiniz işte onları tek tek silin bir nebze’de olsa işe yarayacaktır

Dosyaları silin

Android’li cihazınızın depolama alanında hangi dosya türlerinin ne kadar yer kapladığını görebilmek için Ayarlar ekranını açın ve Depolama’ya dokunun. Şimdi Android size hangi kategorideki dosyaların ne kadar yer harcadığını gösteren bir liste gösterecek.

Kategorilerin üzerine dokunarak cihazınızdaki dosyaları görebilir ve onları silebilirsiniz. Örneğin Fotoğraflar’ın üzerine tıklayarak Galeri uygulamasını açabilir ve fotoğraflarınızın üzerine uzun dokunarak onları cihazınızdan silebilirsiniz.

Fabrika ayarlarına dönme

Bence en kesin çözüm budur telefonu ilk aldıgınız zamandaki gibi haline getirmeniz. Ama bu işlemi yaptıgınızda tüm yüklü uygulamalar vede tüm ayarlarınız gidecektir, helede benim gibi telefonda oyun oynayan biri iseniz okadar save dosyasının gitmesi sizi çok üzer. Ama artık birçok telefonda yedekleme seçenegi mevcuttur telefonu’zda yedeklenemesini istediginiz uygulamaları seçip yedegide bilgisayarınıza atıp fabrika ayarlarına dönebilirniz . Sonrada bilgisayarınızdaki yedek dosyasını telefonunuzun yedek alan klasörüne attıgınızda o yedegi geri alıp yükleme yapabilirsiniz.

iPhone, iPad veya iPod touch‘ınız açılmıyorsa

Aygıtınıza dokunduğunuzda veya düğmelere bastığınızda yanıt vermeyen donmuş bir ekranla karşılaşabilirsiniz. Yahut aygıtınız açılmaya başlamış ancak başlangıç sırasında takılmış olabilir. Aşağıdaki adımlar bu konuda yardımcı olabilir.

Ekranınız siyahsa veya donmuşsa

Öncelikle aygıtınızı yeniden başlamaya zorlayın.

         Aygıtınızı yeniden başlamaya zorlamak, aygıtınızda bulunan içeriğin silinmesine neden olmaz.

         Ekranınız siyahsa veya düğmeleriniz yanıt vermiyorsa bile aygıtınızı yeniden başlamaya zorlayabilirsiniz.

iPhone 7 veya iPhone 7 Plus'ı yeniden başlatmaya zorlamak için: Uyut/Uyandır ve Sesi Kıs düğmelerine aynı anda basıp Apple logosunu görünceye kadar en az on saniye basılı tutun.

iPhone 6s ve öncesini, iPad veya iPod touch'ı yeniden başlatmaya zorlamak için: Uyut/Uyandır ve Ana Ekran düğmelerine aynı anda basıp Apple logosunu görünceye kadar en az on saniye basılı tutun.

Aygıtınız hâlâ açılmıyorsa veya başlamıyorsa

Aygıtınızı fişe takın ve bir saat kadar şarj olmasını bekleyin. 

Birkaç dakika sonra şarj oluyor ekranını görmeniz gerekir. 

Bir saat içinde şarj oluyor ekranını görmezseniz veya güç kaynağına bağlayın ekranını görürseniz jakınızı, USB kablonuzu ve güç adaptörünüzü kontrol edin. Her şeyin sıkıca bağlandığından, temiz ve hasarsız olduğundan emin olun. Farklı bir USB kablosu veya güç adaptörü ile denemenizde yarar olabilir.

Aygıtınız hâlâ açılmıyorsa sonraki adımlara bakın.

Aygıtınız açılıyor ama başlangıçta takılı kalıyorsa

Başlangıç sırasında uzun süre Apple logosu ya da kırmızı veya mavi bir ekran görünebilir. Şu adımları deneyin:

1.     Aygıtınızı bilgisayara bağlayın ve iTunes'u açın. Bilgisayarınız yoksa ödünç bir bilgisayar bulabilir veya bir Apple Satış Mağazası ya da Apple Yetkili Servis Sağlayıcısı'na gidip yardım alabilirsiniz. 

2.     Aygıtınız bilgisayara bağlıyken aygıtınızı yeniden başlamaya zorlayın. 

         iPhone 7 veya iPhone 7 Plus'ta: Uyut/Uyandır ve Sesi Kıs düğmelerini aynı anda basılı tutun. 

         iPhone 6s ve öncesinde, iPad veya iPod touch'ta: Uyut/Uyandır ve Ana Ekkran düğmelerini basılı tutun.

Apple logosunu gördüğünüzde düğmelerden parmaklarınızı çekmeyin. Kurtarma modu ekranını görünceye kadar basılı tutmaya devam edin.

1.    Geri yükleme veya güncelleme seçeneğini gördüğünüzde Güncelle'yi seçin. iTunes, verilerinizi silmeden iOS'u yeniden yüklemeye çalışır.

iTunes, aygıtınız için gerekli yazılımı indirir. İndirme işlemi 15 dakikadan uzun sürerse aygıtınız kurtarma modundan çıkar, bu durumda 2. ve 3. adımları tekrarlamanız gerekir.

Sonraki adımlar

Şu sorunlardan birini yaşıyorsanız servis ayarlamak üzere Apple Destek bölümüne ulaşın:

         Şarj ettikten, yeniden başlamaya zorladıktan veya bu makaledeki adımları uyguladıktan sonra siyah ekran görmeye devam ediyorsanız.

         Ekranınız siyah olduğu halde uyarıları, sesleri ve titreşimleri alabiliyorsanız.

         Ekranınız açık olmasına rağmen dokunduğunuzda, kaydırdığınızda veya diğer hareketleri yapmaya çalıştığınızda yanıt vermiyorsa. 

         Ana Ekran düğmeniz veya Uyut/Uyandır düğmeniz bozulduğu veya takılı kaldığı için aygıtınızı yeniden başlamaya zorlayamıyorsanız.

         Aygıtınız Apple logosunda takılı kaldıysa, tek bir renk görüntülüyorsa veya iTunes'da tanınmıyorsa.

Yayın Tarihi: 15.Eyl.2016

İPHONE SERVİSİ 0312 236 65 55

MUTLUKENT TELEFON TAMİRİ 0312 236 65 55